Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tutorial Windows – Instalare si Configurare – DreamScene pe windows XP

2 participanți

In jos

 Tutorial Windows – Instalare si Configurare – DreamScene pe windows XP Empty Tutorial Windows – Instalare si Configurare – DreamScene pe windows XP

Mesaj Scris de Matrix Lun Iun 20, 2011 1:16 am

Odata cu Windows Vista Ultimate, Microsoft a lansat Dreamscene, o tehnologie care permite rularea filmelor si altor tipuri de fisiere video direct in desktop background. Cu alte sisteme de operare anterioare Vista Ultimate aceasta tehnologie nu este compatibila. Oficial. Pentru ca neoficial, pentru XP exista XPScene.

XPScene poate transforma videoclipuri sau filme in desktop background-uri doar din trei pasi simpli (prin crearea unui fisier html, controlat de Windows Media Player, care poate fi folosit ca background).



Sursa: TutorialeRo
Matrix
Matrix
Membru
Membru

Mesaje : 88
KroMoney : 9708
Reputatie : 4
Varsta : 26
Localizare : Arges

Sus In jos

 Tutorial Windows – Instalare si Configurare – DreamScene pe windows XP Empty Re: Tutorial Windows – Instalare si Configurare – DreamScene pe windows XP

Mesaj Scris de boGdan Lun Iun 20, 2011 1:18 am

Aha , si unde e tutorialu ?
boGdan
boGdan
Administrator
Administrator

Mesaje : 133
KroMoney : 9785
Reputatie : 1
Varsta : 27
Localizare : Brasov

Sus In jos

 Tutorial Windows – Instalare si Configurare – DreamScene pe windows XP Empty Re: Tutorial Windows – Instalare si Configurare – DreamScene pe windows XP

Mesaj Scris de boGdan Lun Iun 20, 2011 1:37 am

**Mutat la cos !Tutorialul nu este complet

Daca il modifici , il poti muta inapoi  Tutorial Windows – Instalare si Configurare – DreamScene pe windows XP 650269930 .

 Tutorial Windows – Instalare si Configurare – DreamScene pe windows XP 4103945375
boGdan
boGdan
Administrator
Administrator

Mesaje : 133
KroMoney : 9785
Reputatie : 1
Varsta : 27
Localizare : Brasov

Sus In jos

 Tutorial Windows – Instalare si Configurare – DreamScene pe windows XP Empty Re: Tutorial Windows – Instalare si Configurare – DreamScene pe windows XP

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum